ZZP-ers zouden meer moeten samenwerken, vindt de Rabobank. Die introduceert vandaag de coöperatie-toolkit om eenpitters daarmee te helpen.
Gelijkwaardig
Dirken: "Zelfstandigen hebben toch een kwetsbare positie. Door samen te werken kunnen ze makkelijker dingen organiseren, en toch onafhankelijk blijven. Onze coöperatie is er een op basis van gelijkwaardigheid: je blijft eigen baas. Maar als je bijvoorbeeld samen kunt inkopen of samen een secretariaat delen, kun je makkelijker dingen bewerkstelligen."
Luister naar het volledige gesprek via de knop onder de afbeelding.
Samen zzp'en volgens de Rabobank
Het is vandaag de Dag van de Zelfstandige. Paul van Liempt praat over de toekomst van de zpp'ers met Paul Dirken, directeur Bedrijven bij de Rabobank. Als het aan hem ligt worden zzp'ers net als de Rabobank: een coöperatie.