Nieuws29 dec '12 16:59

Wintersporters verstoppen wegen naar Alpen

Auteur: Melvin Captein

Vakantiegangers die vandaag met de auto naar de Alpen togen, komen terecht in files. In verschillende landen liep de vertraging op tot meer dan een uur.

Dat meldt de ANWB.

Vooral rond het middaguur en kort daarna liep de vertraging flink op, zo liet een woordvoerder weten. In Frankrijk deden automobilisten 1,5 uur langer over het traject Lyon-Chambéry (A43). In Duitsland was het vooral druk op de ringweg van München en in de richting van Salzburg.

Blokrijden
De snelweg A7, vanaf het Duitse Ulm richting Oostenrijk, was zelfs zo druk dat werd overgegaan tot 'blokrijden'. Daarbij worden slechts mondjesmaat auto's toegelaten op de tjokvolle snelweg. Dat zorgde voor een uur vertraging in Duitsland en bij de Oostenrijkse Fernpas moesten de wintersporters aansluiten in 15 kilometer file.

In Zwitserland staan er lange files op de A1 en A2, in Italië veroorzaakt terugkerend verkeer veel vertraging op de route door de Brennerpas.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen