Denemarken komt te vroeg voor Mathijsen
Joris Mathijsen is niet op tijd fit voor de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het komende EK, zaterdag tegen Denemarken.
Het herstel van de hamstringblessure verloopt langzamer dan verwacht. Bondscoach Bert van Marwijk hoopt dat de Malaga-speler wel op tijd fit is voor de tweede groepswedstrijd, tegen Duitsland op 13 juni. Het oproepen van een vervanger heeft hij nog niet uit zijn hoofd gezet. "Wij hadden gehoopt dat hij vandaag zou meetrainen, maar dat is niet gelukt."
En dat is een flinke tegenvaller voor Van Marwijk. "Dan heeft het toch meer tijd nodig, zoals het er nu uitziet. Ik kijk het nog twee dagen aan en dan kijk ik wat de vooruitzichten zijn. Op basis daarvan neem ik een beslissing of hij bij de groep blijft of dat ik iemand anders oproep."
"In principe speelt Joris niet tegen Denemarken. Ik zal nu de komende dagen eerst kijken hoe het met hem gaat. Tot 24 uur voor het eerste groepsduel kan ik namelijk eventueel nog een vervanger voor Joris oproepen. Dat zou dan iemand moeten worden die op dit moment niet in training is. Ik kan ook nog een speler van Jong Oranje oproepen", zei Van Marwijk.
Vervanger
De bondscoach wilde nog niet zeggen welke verdediger Mathijsen tegen Denemarken vervangt, maar waarschijnlijk gaat het tussen Ron Vlaar en Wilfred Bouma. Het heeft er alle schijn van dat de voorkeur van Van Marwijk uitgaat naar Vlaar. "Ik zit rustig op de bank als Ron speelt", liet hij zaterdag na het duel met Noord-Ierland al weten.
Anderhalve week geleden verrekte Mathijsen zijn hamstring tijdens een oefenwedstrijd tegen Bulgarije. Hij sloot zich dinsdag aan bij de groepstraining met de bedoeling om vanaf donderdag volledig mee te doen. "Maar dat is helaas niet mogelijk. Hoe het komt dat we zo positief zijn geweest? Ik weet het niet, het is niet anders."