President Jemen belooft macht op te geven
President Ali Abdullah Saleh van Jemen heeft zaterdag op de staatstelevisie gezegd "in de komende dagen de macht te zullen opgeven".
Dat meldt persbureau Reuters zaterdag. Saleh is al 33 jaar aan de macht. In het armste land van de Arabische wereld wordt al maanden gedemonstreerd voor het vertrek van Saleh.
Die heeft al eerder ingestemd met voorstellen om op te stappen, maar kwam daar op het laatste moment steeds weer op terug.
De Jemenitische oppositie toonde zich sceptisch over de belofte van Saleh. "Het is hetzelfde liedje als altijd", reageerde Ibrahim Mohammed al-Saidi van de oppositionele jongerenbeweging. Saleh speelt volgens hem een spelletje en zal niet zomaar vertrekken.
De activiste Tawakul Karman, die vrijdag nog de Nobelprijs voor de Vrede kreeg, zei tegen de Arabische nieuwszender Al-Jazeera niet te geloven in het vertrek van Saleh. Het protest gaat vreedzaam door, kondigde ze aan.