Nieuws17 nov '11 14:13

Japan jaagt economie OESO-landen aan

Auteur: BNR Webredactie

Japan is in het derde kwartaal de grote aanjager van de economieën in de OESO-landen. Het land kende een groei van 1,5 procent en leverde daarmee een forse bijdrage aan de voorlopige 0,6 procent groei over de hele linie.

In het tweede kwartaal bedroeg de groei van de landen van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling nog 0,3 procent.

In de eurozone en de Europese Unie bleef de economische groei beperkt tot 0,2 procent. De solide Duitse (0,5 procent), Britse (0,5 procent) en Franse (0,4 procent) groei hielp de schade beperken.

In de Verenigde Staten groeide de economie volgens de OESO met 0,6 procent. 

Ten opzichte van het derde kwartaal van vorig jaar groeide de economie in de OESO-landen met 1,8 procent. Dat is gelijk aan het groeitempo in het tweede kwartaal.

Duitsland (plus 2,6 procent) liet op jaarbasis de sterkste groei zijn van de 7 grootste OESO-landen, terwijl de economie in Japan (min 0,2 procent) hier juist het zwakst was. 


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen