Pensioenakkoord blijft Unie en MHP verdelen
Vakbond De Unie blijft tegenstander van het pensioenakkoord. Wel wil de bond zich constructief opstellen.
Dat is het resultaat van de bestuursraad van de grootste bond van MHP, de vakcentrale voor middelbaar en hoger personeel. Eerder had de MHP in meerderheid ingestemd met het akkoord, evenals FNV en CNV.
Bierkaai
"We gaan niet vechten tegen de bierkaai", meldde voorzitter Rendert Algra van De Unie donderdag. De bond zal aan de cao-tafel wel proberen nog wat meer punten binnen te halen.
Overbrugbaar
De verschillende standpunten over het pensioenakkoord hebben geen negatieve gevolgen voor de onderlinge verhoudingen binnen de vakcentrale. "Die zijn goed, en blijven goed", zegt Algra, die meent dat de kloof tussen de standpunten overbrugbaar is.
Ook de MHP ziet ondanks enkele knelpunten voldoende mogelijkheden om er onderling uit te komen.