Dat zei directeur Peter Trommelen van veilinghuis De Eland in Diemen. Het veilinghuis had al verwacht dat het beeld tussen de 20.000 en 40.000 euro zou opbrengen.
Palazzo di Pietro
Het beeld van Fortuyn stond jaren voor zijn huis Palazzo di Pietro in Rotterdam. Zakenman Harry Mens liet in 2002, na de moord op Fortuyn, twee exemplaren van het twee meter hoge beeld maken. Het exemplaar dat is geveild, werd door de vorige eigenaar van het Palazzo meegenomen toen de huidige eigenaar besloot het beeld niet in de tuin te laten staan.
Harry Mens
Volgens Trommelen zaten er driehonderd mensen in de zaal bij de veiling en werd er ook via de telefoon geboden. De koper deed zijn winnende bod telefonisch. Mens zelf was ook een van de bieders. ,,Maar meer om de verkoop te stimuleren. Het mocht niet voor te weinig weg'', aldus de zakenman.
Mens heeft het andere exemplaar. ,,Dat houd ik lekker zelf'', zei hij.