Dat meldt de website EUObserver dinsdag. De nieuwssite over de Europese Unie baseert zich op een gerenommeerde Griekse criminoloog die twee maanden in Noord-Afrika doorbracht.
De Europese huurlingen zijn vooral gespecialiseerd in zware wapens en helikopterdeskundigen. Ze strijken meerdere duizenden dollars per dag op.
Al sinds het begin van de oorlog huurt Kaddafi huurlingen in, de meesten zijn Afrikanen en komen uit de Centraal-Afrikaanse Republiek, Tsjaad en Somalië. De dictator zou strijders uit het buitenland inschakelen omdat hij een groot deel van de Libische militairen niet vertrouwt. Ook is een gedeelte van zijn leger gedeserteerd.
Europese huurlingen actief voor Kaddafi
Tussen drie- tot vijfhonderd Europese huurlingen werken in Libië voor het Kaddafi-regime. Onder de huursoldaten zijn Belgen, Polen, Britten, Fransen en Grieken.