VNV en KLM zijn het eens over pensioen
De Vereniging Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) en KLM hebben een overeenstemming bereikt over de nieuwe pensioenregeling voor de verkeersvliegers. De KLM-directie voorkomt met deze pensioenafspraak oplopende onrust onder de vliegers van de luchtvaartmaatschappij.
Voor de VNV wordt met de nieuwe afspraak recht gedaan aan de langlopende pensioenafspraken. ‘Piloten en directie kunnen weer gaan bouwen aan een sterke KLM en de gezamenlijke focus richten op de boze buitenwereld, in plaats van interne verdeeldheid de boventoon te laten voeren’, reageert VNV-voorzitter Steven Verhagen.
KLM
'Er hing ons een bedrag van 600 miljoen euro boven het hoofd', zegt Aart Slagt, directeur personeel en organisatie van KLM. 'Dat was het bedrag dat we bij moesten storten in het pensioenpotje. Dat kon niet, maar door een nieuwe rekenmethodiek is dat fors lager uitgevallen.' Hoeveel precies is nog niet te zeggen volgens Slagt. 'Dat moet het bestuur van het pensioenfonds nog bepalen.'
Slagt zegt verder vooral blij te zijn nu weer goed te kunnen samenwerken met de pilotenvakbond VNV en het pensioenfonds. 'Volgend jaar gaan we onderhandelen over een nieuw pensioensysteem waardoor dit soort risico's ons niet meer kunnen verrassen.'
De lopende rechtszaken worden door beide partijen per direct stopgezet.