Arbeidsmarkt20 mrt '20 06:50Aangepast op 20 mrt '20 07:16

Bedrijfsleven ruimhartig met thuiswerken

Auteur: BNR Webredactie

Nederlandse bedrijven stellen zich tijdens de coronacrisis ruimhartig op naar thuiswerkende ouders. Zo springen ondernemingen soepel om met verlof. Dat blijkt uit een rondgang van BNR langs werkgevers in het hele land.

(ANP Frank van Beek)

Lees ook | Liveblog Coronavirus

BNR sprak zo'n twintig grote bedrijven en kennisinstellingen Shell, TomTom, de Universiteit Utrecht, FrieslandCampina, scheepsbouwer Damen en ASR. Flexibiliteit is het sleutelwoord, thuiswerkende ouders krijgen veel ruimte, iedereen zoekt naar de juiste manier van werken. Opmerkelijk is wel dat de bedrijven erop hameren dat mensen niet te veel werken. Senior arbeidsjurist Pascal Besselink van DAS krijgt veel vragen voorgelegd en legt uit wat de regels zijn.

Wettelijk weinig geregeld

'Er is in de wet weinig geregeld voor dit soort situaties, billijkheid en redelijkheid spelen een grote rol', zegt Besselink. 'Je hebt als werknemer als puntje bij paaltje komt vrij weinig mogelijkheden om af te dwingen dat je bepaalde uren niet maakt'.

Dossier | Coronavirus


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen