Internationaal19 jul '18 18:09Aangepast op 11 sep '18 11:47

'Merendeel Syrische vluchtelingen kan niet terug'

Auteur: BNR Webredactie

Het merendeel van de Syrische vluchtelingen die nu in Europa zitten kan niet terug naar Syrië. Dat zegt oud-diplomaat en arabist Koos van Dam op BNR.

'De meeste vluchtelingen hebben gekozen tegen het regime en dat is allemaal geregistreerd. Het regime wil niet mensen zomaar in vrijheid toelaten die tegen hen zijn.' Voor deze vluchtelingen is het riskant om terug te gaan, zegt Van Dam.

Syrië heeft volgens Van Dam een heel groot veiligheidsapparaat met minstens vijftien inlichtingendiensten die communicatie zoals telefoongesprekken en bijvoorbeeld Facebookpagina’s volgen. Ook zou er gebruik gemaakt worden van informanten onder de vluchtelingen in het buitenland.

Veel Europese landen, waaronder ook Nederland, verwachten dat na de oorlog de Syrische vluchtelingen weer terug kunnen naar Syrië.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen