Franchisenemers DA werden niet betrokken bij gesprekken
De franchisenemers van drogisterijketen DA waren wel op de hoogte van gesprekken met overname-partijen, maar werden niet bij die gesprekken betrokken. Dat zegt advocaat Theunis Meijer, die hen bijstaat.
Nog geen acht uur nadat het faillissement van de moederorganisatie van de drogisterijketen was uitgesproken, werd bekend dat groothandel Holland Pharma DA overneemt. Volgens Henk Castelijns, directeur van DA - ook na de doorstart, vonden er al een half jaar lang gesprekken plaats. "Met verschillende partijen."
De franchisenemers waren daarvan wel op de hoogte, zegt advocaat Meijer. "Maar ze mochten niet meepraten. Terwijl het mijns inziens beter was geweest als zij vanaf begin af aan betrokken zouden zijn geweest en inspraak hadden gehad."
Voor de franchisers leidt de huidige situatie tot zeer veel onzekerheid, zegt Meijer. "Ik heb nog totaal geen inzicht wat franchisenemers nu voorgehouden gaat worden. Ik weet alleen dat de doorstart door Holland Pharma is ingezet. Wat dit voor directe gevolgen voor de franchisenemers zal hebben, daar heb ik de ins en outs niet van."