BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
Beurs

Wie o wie komt er op de troon van Air France-KLM?

  • Judith Laanen
donderdag 14 april 2016, 20:56

In de zoektocht naar een nieuwe topman loopt Air France-KLM een blauwtje op. De tweede man van Emirates bedankte vriendelijk voor de job. BNR vroeg een headhunter om tips.

Air France-KLM topman Alexandre de Juniac, die op 7 april zijn vertrek bij de luchtvaartmaatschappij aankondigde. Foto ANP
Air France-KLM topman Alexandre de Juniac, die op 7 april zijn vertrek bij de luchtvaartmaatschappij aankondigde. Foto ANP

Topman Alexandre de Juniac kondigde vorige week zijn vertrek aan bij AIR France-KLM. Het vinden van een geschikte opvolger is nog niet zo eenvoudig. Zo heeft de nummer 2 van Emirates, Thierry Antinori, ‘nee’ gezegd tegen de job.

Om Air France-KLM een handje te helpen, schakelde BNR headhunter Frank van der Linden in. Hij kan zich wel voorstellen dat mensen nee zeggen tegen de functie. "Antinori stond op het punt de nummer één te worden bij Emirates, een bedrijf dat al 27 jaar winst maakt achter elkaar. Dan ga je van een succesvolle luchtvaartmaatschappij naar prijsvechters, en krijg je de andere problemen die nog liggen bij Air France-KLM erbij."

Wat schuift dat zo ongeveer?
Eind vorig jaar waren er hevige protesten bij het hoofdkantoor van Air France. Diverse directeuren moesten zelfs over hekken klimmen en met ontbloot bovenlijf redden voor hun leven.  Ook dat zou een rol kunnen spelen in het besluit wel of niet voor de vliegmaatschappij te gaan werken, maar misschien speelt er ook nog een salaristechnische kwestie mee. Van der Linden krijgen directeuren bij Air France-KLM 600.000 euro vast, "met een variable component van 600.000 euro."

"Bij Emirates verdient Antinori ook een veelvoud, dus ik kan me voorstellen dat hij kiest voor het comfort van Emirates", zegt Van der Linden.

Wat voor kwaliteiten moet je dan hebben?
De mensen die het meest succesvol zijn in de luchtvaartindustrie, zijn ook in die brance gepokt en gemazeld, zegt Van der Linden. "Je moet die internationale ervaring hebben, maar ook over uitstekende managementkwaliteiten beschikken. Je moet je wegen kennen in Den Haag, het is een functie die gelieerd is aan de overheid. En heel belangrijk: om zo'n reorganisatie door te kunnen voeren moet je over charisma beschikken."

De potentiële kandidaten komen uit dezelfde Franse airline-hoek, zegt Van der Linden. "Die hebben regeringservaring en vriend van Hollande zijn, en meer georiënteerd zijn op de staat dan dat ze een bedrijf kunnen leiden. In Frankrijk is dat belangrijk, want de staat bezit 16 procent. Je moet een vriendje zijn van Hollande om de baan te kunnen krijgen, maar het is de vraag of ze daarmee de juiste kandidaat vinden."

Air France KLMAir France-KLMBeursEconomieheadhunterKLMLuchtvaart
Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

Waarde euro bijna gelijk aan dollar

CBS: historisch laag aantal faillissementen

Prijzen huurauto's stijgen deze zomer naar ongekende hoogte

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Oekraïne-update zondag, dag 81

Ochtendnieuws | 16 mei

Opinie | Vaarwel polderparadijs

De drie kwaliteiten van een goede leider

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden