"De donkerste wolken boven de euro zijn verdwenen'', stelde Draghi. "Europa's leiders hebben ingezien dat een monetaire unie moet worden afgemaakt met een financiële unie, een echte economische unie en uiteindelijk een diepergaande politieke unie.''
Obligaties eurolanden
De ECB leverde afgelopen zomer een belangrijke bijdrage aan de relatieve rust op de financiële markten met de belofte om tegen voorwaarden op ongelimiteerde schaal obligaties van eurolanden op te kopen.
Volgens Draghi is die actie niet in strijd met het mandaat van de centrale bank. "Al onze maatregelen zijn gericht op het verzekeren van prijsstabiliteit'', zei hij. De huidige en de verwachte inflatiecijfers geven geen enkele reden om aan te nemen dat daarvan wordt afgeweken, voegde Draghi eraan toe.