Beurs11 mei '11 13:05

Winst Efteling daalt, Gijs blijft op gewicht

Auteur: Edme Koorstra

De Efteling ontving in 2010 evenveel bezoekers als het jaar ervoor, zo'n vier miljoen, maar toch is de winst gedaald. Die bedroeg 11,4 miljoen euro tegenover 15,3 miljoen euro in 2009. De omzet steeg met 1,5 procent naar 130 miljoen euro. De Efteling maakte dat vandaag bekend.

De Efteling is wel tevreden over 2010, zegt financieel directeur Daan van Baarsen: "Ondanks de mondiaal mindere economische situatie investeert de Efteling flink."
Nieuwbouw
In het sprookjesbos werd de Sprookjesboom neergezet en in juli werd de houten achtbaan Joris en de Draak geopend. Vorige maand ging Raveleijn open, een kantorencomplex met arena voor een parkshow. Volgend jaar viert het attractiepark zijn 60-jarig bestaan en komt er een nieuw sprookje (De Nieuwe Kleren van de Keizer) en een fonteinenshow in de vijver bij de ingang. In 2013 opent de nieuwe attractie Hartenhof.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen