Obligatierentes Zuid-Europa flink gekelderd
De rente op Italiaanse en Spaanse staatsobligaties is donderdag fors gekelderd. Analisten menen dat door de goedkope kredieten van de ECB de vraag naar schuldpapieren aantrekt.
Het rendement op tweejarige Italiaanse leningen is donderdagochtend voor het eerst sinds november 2010 onder de 2 procent gedaald. De rente op tienjarige obligaties daalde naar 5,08 procent, het laagste niveau sinds augustus 2011.
Spaanse leningen
De rente op tienjarige Spaanse leningen daalde naar 4,9 procent, 0,6 procentpunt minder dan twee weken geleden. Het land veilde donderdag 4,5 miljard euro aan leningen met een twee- tot vierjarige looptijd. De rentes lagen met name bij de twee leningen met de kortste looptijden aanzienlijk lager dan bij de vorige vergelijkbare veilingen.
De eerste ronde van deze kredieten, in december 2011, zorgde ook al voor een daling van het rendement op Zuid-Europese staatsobligaties.
De leningen van de ECB zijn bedoeld om de zorgen over de financiële positie van Europese banken weg te nemen.