AEX lager uit startblokken
De AEX is dinsdag lager geopend. Ook de andere beurzen in Europa openden na het lange paasweekend met verliezen.
Ook Wall Street sloot maandag in de min. Beleggers verwerken het teleurstellende Amerikaanse banencijfer, dat afgelopen vrijdag bekend werd gemaakt.
De AEX-index in Amsterdam noteerde kort na de openingsbel 0,9 procent lager op 312,04 punten. De MidKap-index zakte 1,3 procent tot 519,56 punten.
SBM Offshore
De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tussen 0,8 en 1,2 procent. In de AEX was SBM Offshore de grootste daler met een verlies van 3,8 procent.
De maritiem dienstverlener is een intern onderzoek begonnen naar mogelijk "ongepaste'' handelspraktijken die onlangs aan het licht zijn gekomen.
AkzoNobel
Verffabrikant AkzoNobel was de enige stijger met een winst van 1,4 procent na een adviesverhoging door ING.