Beurs20 mei '11 15:55

Lex Hoogduin weg bij DNB

Auteur: Saskia van Huijgevoort

Lex Hoogduin, directeur bij De Nederlandsche Bank (DNB) en veel genoemd als opvolger voor scheidend president Nout Wellink, stapt op bij de centrale bank. Dat liet DNB vrijdag weten.

"Lex Hoogduin heeft op hem moverende zakelijke en persoonlijke gronden besloten DNB per 1 juli te verlaten'', aldus de verklaring op de website van DNB. "De raad van commissarissen en directie respecteren deze beslissing en zijn professor Hoogduin erkentelijk voor zijn belangrijke bijdragen aan het werk van DNB. Zij beraden zich over zijn opvolging.''
Hoogduin was de gedroomde opvolger van Wellink. Vrijdag werd bekend dat Klaas Knot, nu werkzaam bij het ministerie van Financiën, Wellink opvolgt
Verantwoordelijkheid
Bij DNB is Hoogduin verantwoordelijk voor economisch beleid en onderzoek, financiële stabiliteit en financiële markten, betalingsverkeer en statistiek. Daarnaast is Hoogduin parttime hoogleraar Monetaire Economie en Financiële Instellingen aan de Universiteit van Amsterdam.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen