Beurs10 mei '11 11:25

Griekenland heeft meer tijd nodig

Auteur: Pieter van den Akker

De eurolanden moeten Griekenland meer tijd geven om noodkredieten terug te betalen, zodat het land minder nieuwe leningen nodig heeft. Dat zei bestuurder Ewald Nowotny van de Europese Centrale Bank dinsdag op de Oostenrijkse radio.

De EU maakte maandag duidelijk met Griekenland over extra hulp te praten. Volgens Nowotny kunnen soepelere voorwaarden voor de bestaande leningen daarbij helpen. "Het hoeft niet alleen om nieuw geld te gaan. Je kunt ook het tijdpad voor terugbetaling verlengen'', stelde de Oostenrijkse centralebankpresident.
Extra steun is nodig
Extra steun is nodig, omdat Griekenland volgend jaar ongeveer 27 miljard euro moet zien op te halen om aan zijn financiële verplichtingen te kunnen voldoen. "We dachten dat Griekenland dat op de markt zou kunnen doen'', zei Nowotny daarover. "Nu zijn er sterke signalen dat dat niet gaat lukken. De vraag is nu hoe we dat probleem gaan oplossen.''
Herstructurering van de Griekse schulden is niet aan de orde, bezwoer Nowotny. "Dat zou de crisis alleen maar vergroten.''


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen