Groei grote economieën stagneert
De groei van de grootste economieën in de wereld zwakt af en de vooruitzichten verslechteren. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling in een rapport dat dinsdag is verschenen.
De leidende index voor de lidstaten van de OESO liet in april stagnatie zien ten opzichte van maart. In Duitsland en Groot-Brittannië bleef de economische groei stabiel, maar er zijn duidelijke tekenen van afzwakkende groei in Frankrijk en Italië, aldus de OESO.
Amerikaanse economie
De groei van de Amerikaanse economie was bovengemiddeld, maar was in april niet zo sterk als in maart. Japan werd niet meegenomen in het onderzoek vanwege de rampen die het land in maart troffen, blijkt uit het rapport van de OESO. In China, India, Rusland en Brazilië, die geen lid zijn van de OESO, zijn ook tekenen van afzwakkende groei te zien.