Beleggers reageren enthousiast op nieuwe topman Galapagos
Galapagos was donderdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Waar de belangrijkste Europese beursgraadmeters met kleine uitslagen de handel uitgingen, sprong Galapagos eruit met een koerswinst van dik 22 procent. Dat dankt de onderneming aan het nieuws dat er een nieuwe topman is gevonden.
Galapagos heeft de ervaren Paul Stoffels aangesteld als hoogste baas. De Belg komt over van Johnson & Johnson, een van 's werelds grootste medische bedrijven. Hij gaf leiding aan alle onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten bij het Amerikaanse concern, dat onder andere bekend is van een coronavaccin. Volgens analisten van zakenbank Jefferies heeft Galapagos met Stoffels een zwaargewicht binnengehaald. Daarnaast verhoogde Citi het advies voor het aandeel.
Luister ook | Afbreken onderzoek komt hard aan bij Galapagos
Stoffels volgt bij het bedrijf de 62-jarige Onno van de Stolpe, oprichter van Galapagos, op. Van de Stolpe stond 23 jaar aan het roer van Galapagos. Hij wijst in een toelichting erop dat Stoffels medeoprichter en bestuurslid van het bedrijf was in de beginjaren.