Internet Vandaag 12 nov '15 18:55

Filmindustrie projecteert downloadschade op staat

Auteur: Didi Levison

De honderden miljoenen euro’s die filmmakers mislopen door illegaal downloaden zijn de schuld van de staat, meent vakgroep VPSO. Hun rechten hadden beter beschermd moeten worden door de overheid en daarom slepen ze nu niet de downloader, maar de staat voor de rechter. 

Foto± ANP
Foto± ANP

Als bewijs vergelijkt VPSO de dvd-opbrengsten en andere legale verkoop van succesvolle films van nu met de opbrengsten van soortgelijke producties van vroeger. "Deze zijn beduidend lager en dat is de schuld van de lakse houding van de staat", zegt VPSO.

 

De oplossing is simpel, zegt Bernard Tulp, medeoprichter van VPSO: “Gewoon boetes uitdelen, net als in Duitsland. Bij een verkeersovertreding gebeurt dat toch ook?”.

Overigens staan rechthebbenden niet helemaal machteloos. Als je weet dat jouw film illegaal is gedownload, kun je een procedure opstarten om bij providers het IP-adres op te eisen. Maar in de praktijk kost zo’n procedure zoveel geld dat het niet te behappen is voor relatief kleine films.

Het is voor het eerst dat niet de consument, maar de staat wordt aangeklaagd voor de gevolgen van illegaal downloaden.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen