VNConstructeurs: 'Meer constructeurs in register en extra eisen aan ontwerpers en uitvoerders'
Meer constructeurs in het Constructeur Register en extra eisen aan ontwerpers en uitvoerders, dat zou bijna-rampen zoals het ingestorte AZ-stadion kunnen voorkomen. Dat zeggen Bob Gieskens, directeur van de Vereniging van Nederlandse Constructeurs, en Joop van Leeuwen, voorzitter van het Centraal Overleg Bouwconstructies in BNR Bouwmeesters.
Gieskens zegt dat veel te weinig constructeurs geregistreerd zijn. 'Wat nog veel belangrijker is: het instrument is er, maar die constructeurs moeten dan ook bij projecten worden aangesteld.' Wat VNConstructeurs betreft zou dat een hoop bouwdrama's kunnen voorkomen.
Luister ook
De hele uitzending van BNR Bouwmeesters over de Wet kwaliteitsborging voor het bouwen
Die aanbeveling zal de vereniging ook opnemen in hun reactie op het rapport van de Onderzoeksraad voor de Veiligheid over de ingestorte parkeergarage in Eindhoven. De reactie wordt half oktober verwacht. Dan is het bijna een jaar nadat het OVV-rapport over Eindhoven verscheen.
Het register is te vergelijken met het register voor accountants, het is een stempel van goedkeuring van constructeurs. 'En ze hebben de plicht tot jaarlijkse bijscholing', zegt Joop van Leeuwen.