Bouw & Woningmarkt26 sep '20 13:47

Hypotheekrente nadert laagterecord ondanks corona

Auteur: BNR Webredactie

De hypotheekrente is op weg naar een nieuw laagterecord ondanks de coronadreiging. Het lijkt erop dat veel geldverstrekkers massaal overgaan tot een verlaging van hun rentetarieven, dat constateert De Hypotheekshop. De hypotheekrente staat nu op 1,7 procent. Martin Hagedoorn van de Hypotheekshop verwacht dat dat nog verder zal dalen.

De hypotheekrente was zelden zo laag
De hypotheekrente was zelden zo laag ( ANP / Lex van Lieshout)

'Deze maanden zijn traditioneel heel belangrijk voor geldverstrekkers omdat veel consumenten bezig zijn met een andere woning, verbouwen of oversluiten. Dus is het een belangrijke periode om concurrerend te zijn in de hypotheekrente. Daarnaast zijn er heel veel beleggers die beleggen in Nederlandse hypotheken. Dat betkent dat er heel veel middelen beschikbaar zijn bij geldverstrekkers. En ook dat zorgt voor een verlaging van de tarieven.'

Luister terug | Huizenprijzen schieten in eerste halfjaar omhoog

Mede daardoor ligt het aantal hypotheekaanvragen ruim dertig procent hoger dan over dezelfde periode van het vorig recordjaar 2019. De afgelopen weken hebben bijna dertig geldverstrekkers de hypotheekrente verlaagd.

Lees ook | Newsroom | EU-miljarden lonken


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen