Bedrijven sturen elk jaar weer meer e-mails naar consumenten. In het eerste kwartaal van 2013 lag het e-mailvolume 11,6 procent hoger dan het volume in het eerste kwartaal van 2012. Deze cijfers komen uit Amerikaanse onderzoek van softwareleverancier Experian Marketing Services. In de retailbranche is het aantal e-mails het meest gestegen, er werden 20,2 procent meer e-mails verstuurd.
Ook lagen in het eerste kwartaal van 2013 de unieke en totale openratio's hoger dan in het eerste kwartaal van 2012. Er was een stijging van acht procent. De klikratio's zijn echter hetzelfde gebleven. Ook is volgens de onderzoeker de omzet per e-mail ongeveer hetzelfde gebleven, die ligt op ongeveer 0,12 dollar per e-mail.
De retailers zagen ook een stijging in de totale en unieke openratio's. Hier bleken de woorden 'cadeau ideeën' in de onderwerpsregel van een e-mail heel populair. E-mails met de woorden 'Vaderdag cadeau ideeën' in de onderwerpsregel hadden een achttien procent hogere unieke klikratio en ook lag de transactieratio veertig procent hoger dan e-mails die deze woorden niet in de onderwerpsregel hadden staan.
Dit artikel is geschreven door Customer Talk