Verdwijnt de purser bij KLM?
Volgens het FD en de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel wil KLM af van de purser. Bij het cabinepersoneel slaat het nieuws in 'als een bom'.
KLM zou de purser willen vervangen door een gewone steward of stewardess als leidinggevende, met als achterliggend idee dat het cabinepersoneel zo meer aandacht kan geven aan de passagiers.
'Dat nieuws is ingeslagen als een bom, want wij hebben een grote groep pursers die met hart en ziel proberen de klanten op een veilige en leuke manier van A naar B te vervoeren. Die vragen zich af of wat zij doen, eigenlijk totaal geen meerwaarde meer heeft', zegt Annette Groeneveld, voorzitter van de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) en zelf senior purser.
Reactie KLM
'Om meer tegemoet te komen aan de wensen van onze klanten en om efficiënter te worden, is het noodzakelijk dat KLM transformeert' laat KLM weten in een reactie. 'Ook ons cabinepersoneel moet hierin mee. Vorige week heeft KLM de hoofdlijnen van de beoogde nieuwe werkwijze met de cabinecollega’s gedeeld. Het gaat om een andere inzet aan boord waarbij meer cabineleden direct service verlenen aan onze reizigers en er minder supervisie is. Het totaal aantal medewerkers aan boord blijft gelijk.'
Kostenbesparing
Gevraagd of zij denkt dat KLM in werkelijkheid gewoon een kostenbesparing in gedachten heeft, zegt Groeneveld: 'Ja, dat weten we wel zeker.' Voordat de VNC met de KLM in gesprek gaat over de purser, moet volgens Groeneveld eerst een onderling conflict over de pensioenen worden opgelost.