'Consumenten beter beschermen tegen financiële sector'
De financiële sector ontwerpt producten en diensten die te weinig oog voor de consument hebben. En dat kan tot een nieuwe financiële crisis leiden. Daarvoor waarschuwt de Europese consumentenorganisatie Finance Watch.
Topman Frederic Haché van Finance Watch noemt bijvoorbeeld de ellenlange disclaimers bij financiële producten of het gat in de cyber security: 'Most people never read the terms and conditions. You need to go beyond that.' En: 'A lot of things that are being developed are very exciting products for consumers, but the security protocols are way behind.'
De huidige plannen van de Europese Comissie zullen onvoldoende bescherming bieden voor de consumenten, vreest Haché. Als het zo doorgaat, zullen slechts enkele partijen de hele markt domineren, waardoor de klanten binnen een paar jaar hun vertrouwen zullen verliezen.
En dat verhoogt dan weer de kans op een nieuwe financiële crisis. Volgens Haché moet de Europese Commissie dan ook maatregelen nemen die het belang van de Europese burger beter beschermen, om zo te voorkomen dat klanten en de fintech-bedrijven zelf in de problemen gaan komen.