PPG houdt optie vijandig bod open
Het Amerikaanse verfconcern PPG Industries sluit een vijandige overname van AkzoNobel niet uit, nadat een 'vriendelijk' overnamevoorstel maandag door het Nederlandse verfconcern werd afgewezen.
PPG zegt nadrukkelijk dat het bereid is met Akzo te praten over een samengaan. PPG is ervan overtuigd dat zijn voorstel voor alle partijen het beste scenario is, ook voor de werknemers. De verfproducent uit Pittsburgh onderzoekt de komende tijd of de poging om Akzo over te nemen wordt doorgezet. dat zijn voorstel in het beste belang is van alle belanghebbenden rond beide bedrijven, inclusief de werknemers.
Serieuze discussie
Volgens PPG gingen Akzo-topman Ton Büchner en president-commissaris Antony Burgmans bij een ontmoeting dit weekend een serieuze discussie uit de weg. Ook weigerden ze vragen te beantwoorden over hun eigen toekomstplannen. De weerstand van Akzo irriteert ook een deel van de aandeelhouders. De activistische investeerder Elliott Advisors stapt naar de rechter om af te dwingen dat er een buitengewone aandeelhoudersvergadering komt waar het ontslag van Burgmans wordt geëist.