BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
Economie

Kort geding overname Corendon op 23 november

  • BNR Webredactie
donderdag 12 november 2020, 19:13

De overname van Corendon door Sunweb zal alsnog doorgaan, ondanks de aantijging van Sunweb dat niet aan de longstop date-voorwaarden is voldaan. Dat zegt Corendon-CEO Steven van der Heijden tegen BNR. Corendon heeft een kort geding aangespannen, dat op 23 november dient voor de rechtbank in Amsterdam.

De deal tussen beide reisorganisaties was in feite vorig jaar mei al rond. Het wachten was alleen nog op groen licht van de Autoriteit Consument en Markt. 'Die kregen we twee weken geleden en nu beroept Sunweb zich op een bepaling, om alsnog onder de deal uit te komen. Het gaat om een iniminie-zinnetje in de voorwaarden waarvan Sunweb van mening is dat er niet aan voldaan is en wij wel. Dat heeft niets te maken met ACM-toestemming of met de deal op zich.'

Luister terug | Rutte: Vluchten op Turkije onverantwoord

Het heeft er alle schijn van dat de wérkelijke koper, private equity-partij Triton, cold feet kreeg vanwege corona. 'Er zijn de afgelopen maanden al vaker private equity-investeerders weggelopen van deals die pre-corona gemaakt zijn en wij hebben sterk de indruk dat dit ook voor Sunweb-Triton de achterliggende gedachte was. Deals die je pre-corona maakt, zijn anders dan deals die je nu zou maken, maar dat betekent niet dat je zomaar kunt weglopen voor deals die gemaakt zijn.'

Bundeling van krachten

Volgens Van der Heijden is júist in de huidige corona-omstandigheden bundeling van krachten van groot belang om weer succesvol te worden. Hij gaat er daarom van uit dat de deal gewoon wordt nagekomen. 'Maar daar zal de rechter zich over moeten uitspreken. Als dat niet gebeurt zullen we zelf door moeten. Als de rechter zegt dat Sunweb terecht heeft opgezegd, dan is er geen sprake van een schadevergoeding, en anders zal Sunweb de aandelen alsnog moeten overnemen.'

ANP Marcel van Hoorn

Sunweb Group maakte vanmiddag bekend dat het niet doorgaat met de acquisitie van Corendon op basis van de voorwaarden in de koop- en verkoopovereenkomst. Dit maakte Sunweb zojuist bekend. CEO Mattijs ten Brink van Sunweb Group zegt de aankondiging te betreuren. Het zal daardoor niet de touroperatoractiviteiten van Corendon in Nederland en België, de backoffice in Turkije en Corendon Dutch Airlines ('Corendon') voortzetten.

Lees ook | ILT: Geschrapte vlucht? Geld sneller terug

Reden is dat er voor de zogenaamde 'long stop date' niet kon worden voldaan aan de eisen om de transactie af te ronden. Sunweb Group en Corendon zullen als twee aparte bedrijven met verschillende aandeelhouders doorgaan. Ten Brink zegt dat beide partijen 'zich volledig blijven richten op hun belangrijkste prioriteiten.' In de huidige crisis blijft Sunweb Group, als verantwoordelijke digitale vakantie-expert, 'toegewijd aan haar klanten en de gemaakte beloftes'.

CorendonLuchtvaartReisbureausToerisme
Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

Schiphol: alles loopt nog goed door

Geen KLM-vlucht? Dan geen schadevergoeding

Moederbedrijf Booking.com profiteert van heropening grenzen

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Oekraïne-update zondag, dag 81

Ochtendnieuws | 16 mei

Opinie | Vaarwel polderparadijs

De drie kwaliteiten van een goede leider

Volkskrant: 'Sleepnet is er sluipenderwijs toch gekomen'

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden