Economie27 okt '22 14:45

Inflatie heeft al twintig bakkerijen de kop gekost

Auteur: ANP

De afgelopen tijd hebben zo'n twintig bakkerijen hun deuren gesloten. De hoge kosten voor grondstoffen en energie hebben hun weerslag op de bakkerijsector. Volgens de Nederlandse Brood- en banketbakkers Ondernemers Vereniging (NBOV) moeten honderden mensen hun brood nu ergens anders gaan verdienen.

De afgelopen tijd hebben zo'n twintig bakkerijen hun deuren gesloten. Dit komt door de hoge kosten voor grondstoffen en energie.
De afgelopen tijd hebben zo'n twintig bakkerijen hun deuren gesloten. Dit komt door de hoge kosten voor grondstoffen en energie. (ANP)

Verschillende regionale omroepen berichten over bakkers failliet gaan of de deuren sluiten. Zo meldt NH Nieuws dat een bakkerij na 130 jaar moest stoppen omdat de rekeningen met tachtig procent zijn gestegen.

Minder klanten

Naast de hoge kosten merken de bakkers dat ze door de inflatie minder klanten trekken. Volgens directeur Marie-Hélène Zengerink van de NBOV komt dat vooral doordat de bakkers de inflatie direct doorrekenen aan de klant. 'De meeste bakkers hebben de afgelopen tijd hun prijzen al twee tot drie keer verhoogd, maar dat kan niet oneindig. De mensen moeten wel brood en banket blijven kopen.'

Zengerink benadrukt dat het hier gaat om ondernemingen. 'Er kan dus per onderneming sprake zijn van meerdere filialen. We brengen nu in kaart hoeveel personeel daarmee op straat komt te staan, maar dat zullen er zeker enkele honderden zijn.'

Lees ook| 'MKB-steun komt te laat'

Steunpakket

De NBOV wil dat de overheid snel gaat handelen. Het steunpakket voor het MKB wordt pas in april uitgekeerd, maar dat duurt volgens Zengerink te lang. 'Weliswaar daalt de gasprijs, maar die daling zien bakkers nog nie terug op de energienota. En de nood is nu hoog, tot en met de achterliggende maanden.'

Het is volgens de directeur van de NBOV dan ook broodnodig dat er andere maatregelen worden genomen. 'Er zou een referentietarief moeten komen, bijvoorbeeld het tarief in september vorig jaar. Het kabinet zou met een voorschot het verschil tussen de energieprijs van toen en nu kunnen compenseren.'


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen