BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
Amerikaanse Verkiezingen

'Moddergooien bij presidentsverkiezingen krijgt historische omvang'

  • Judith Laanen
zaterdag 14 mei 2016, 9:59
Reinout van Wagtendonk: 'Moddergooien krijgt historische omvang'

Als Donald Trump en Hillary Clinton daadwerkelijk tegenover elkaar komen te staan wordt het episch moddergooien. Dat verwacht Reinout van Wagtendonk, BNR-correspondent in de Verenigde Staten.

Donald Trump. Foto ANP
Donald Trump. Foto ANP

Spannende tijden in de VS met alle primaries. Bij de Republikeinen lijkt Donald Trump het te gaan winnen nu ook de laatste tegenkandidaat, Ted Cruz, zich heeft teruggetrokken. Trump is niet geliefd binnen de Republikeinse partij. Meerdere partijprominenten, zoals partijvoorzitter Paul Ryan en de hele familie Bush, weigeren hun steun uit te spreken.

Tactisch gesproken heeft Trump de kandidatuur op zak, theorestisch kan er nog van alles gebeuren op de Republikeinse conventie in juni, zegt Van Wagtendonk. "Maar dat gebeurt niet. Ik durf ook te zeggen dat het geen Bernie Sanders wordt, maar Clinton."

Als de twee presidentskandidaten dan samen aan de klim naar de top beginnen, heeft de voorgeschiedenis geleerd dat "niks blijft kleven aan die man", zegt Van Wagtendonk. "Dus wat Hillary Clinton ook gaat roepen, dat moet ze heel nadrukkelijk gaan doen voordat het Trump kennelijk schade doet."

'Trump blijkt waarschijnlijk minder waard dan hij roept'
Dat betekent niet dat de media geen pogingen kunnen doen om zwaktes van Trump uit te diepen. Zoals hoeveel zijn vermogen écht waard is. Zelf zegt Trump dat dat tussen 6 en 10 miljard dollar ligt. "Het is onvermijdelijk dat de grote kranten in Amerika nu aan het spitten zijn in Trumps echte financiën", zegt Van Wagtendonk. "Daar blijkt waarschijnlijk uit dat hij veel minder waard is dan hij zelf roept. Zelfs dan is het mogelijk dat zijn supporters zeggen: maakt ons niets uit, het is een hele succesvolle zakenman."

Een andere zwakke plek van Trump is zijn vrouwenhaat en zijn gebrek aan populariteit onder minderheden, zegt Van Wagtendonk. "Dat zijn punten die Clinton moet benadrukken. Iedereen die niet een blanke man van een zekere middelbare leeftijd is, is in principe een Hillary-stemmer. Die moet ze naar zich toe trekken."

Moddergooien van historische proportie
Zowel Trump als Clinton hebben in de VS gigantische negatieve cijfers, weet Van Wagtendonk. Over Trump: "Er is niemand in de geschiedenis van de Amerikaanse politiek die zulke negatieve cijfers heeft gehad. Op de tweede plek staat Hillary. Ze kan dus niet op haar eigen kracht spelen, want ze heeft te veel bagage bij zich. Kennelijk zijn er heel veel Amerikanen die haar ook niet moeten. Dan wordt het kiezen tussen twee kwaden. En dan wordt het moddergooien ook van historische omvang."

Wordt Trump écht president?
De kans dat Trump daadwerkelijk president wordt is volgens Van Wagtendonk niet zo groot. "De enige manier waarop Trump president zou kunnen worden is als er een grote terreuraanval in de VS of elders op de wereld plaatsvindt. Dan wordt het Amerikaanse publiek altijd gek, rechts en havikachtig. Trump heeft ook al beloofd dat hij IS in twee weken even zou uitschakelen. Anders denk ik dat hij een vernederende nederlaag tegemoet gaat."

AmerikaPolitiekpresidentsverkiezingenVerenigde StatenVerkiezingenVS
Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

Bisschop VS: Pelosi ontvangt niet langer communie vanwege abortussteun

VS en Zuid-Korea bieden Noord-Korea coronahulp aan

Kabinet gaat meer belasting heffen voor compensatie energierekening

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Klassiekers moeten over op eFuel

Oekraïne-update zaterdag, dag 87

SE02E17 | Sven Kramer

De beursbelofte van 2022 stelt nu al zwaar teleur

De terugblik op 2 jaar Coronapandemie van Diederik Gommers. Deel 1

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden