Gezondheid28 mei '20 17:41

NS wil betere ventilatie in treinen

Auteur: BNR Webredactie

Wie niest, hoest, praat of ademt, verspreidt kleine druppeltjes. In slecht geventileerde ruimtes kunnen deze druppels blijven hangen en besmettingen veroorzaken. Dat blijkt uit onderzoek van UvA-onderzoeker Daniel Bonn. De NS is volgens de wetenschapper daarom aan het kijken of de ventilatie in de treinen kan worden verbeterd.

Volgens de onderzoeker van de UvA blijven de druppels, en de coronadeeltjes daarin, langer hangen in slecht geventileerde ruimtes. Dat is anders dan wat het RIVM heeft aangegeven. Volgens het instituut zijn het de grote hoestdruppels die voor besmettingen kunnen zorgen.

Maar volgens onderzoek van Bonn kunnen ook de kleine druppels besmettingen veroorzaken. 'Die druppels blijven veel langer hangen in de lucht en als je daar doorheen loopt, kunnen die heel diep in je longen komen', zegt Bonn. 'Daarom is ventilatie erg belangrijk en daarom is de NS ook aan het kijken hoe de treinen beter kunnen worden geventileerd.'

Luister ook | 'Ventilatie op scholen jarenlang een sluitpost'

Een reiziger met een mondkapje op station Den Haag Centraal
Een reiziger met een mondkapje op station Den Haag Centraal (ANP Remko de Waal)

Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen