'Effectiviteit vaccin is wel bewezen'
De effectiviteit van het vaccin is bewezen, 95 procent van de proefpersonen in de klinische studies is beschermd. Dit zegt moleculair viroloog Marjolein Kikkert van het LUMC in Leiden.
Beluister ook | Experts: bevolking niet minder beschermd door late start vaccinatie
Gevraagd naar mogelijke bijwerkingen zegt de viroloog dat er zo'n 60.000 mensen getest zijn en dat daarvan geen enkele ernstige bijwerkingen heeft gekregen. En ook dat 95 procent daarvan beschermd is, vergeleken met de controlegroep die een placebo kreeg.
Beluister ook | Buitenland zó ingehaald
'De effectiviteit is duidelijk. Ook in eerdere fases is niet gebleken dat dit problemen oplevert. Het enig wat onduidelijk blijft is natuurlijk het effect op de langere termijn. Maar ja, theoretisch gezien kan ik beredeneren dat zo'n mRNA-tje snel uit het lichaam verdwijnt. Het triggert je immuunsysteem, maar wordt daarna snel opgeruimd. Het mRNA bestaat al heel lang en is uitgebreid getest.'