Steunpakket wordt met 7,6 miljard uitgebreid en verlengd
Er komt voor 7,6 miljard euro aan extra steunmaatregelen omdat de lockdown langer duurt. Dit heeft de minister van Economische Zaken Bas van 't Wout zojuist bekend gemaakt op een persconferentie. De maatregelen hebben betrekking op zowel grote als kleine bedrijven als op starters. Er komt ook een garantieregeling voor de evenementensector.
De vergoedingspercentages voor de vaste lasten worden vanaf 30 procent van het omzetverlies met 85 procent verhoogd. Het maximale subsidiebedrag wordt verhoogd van 90.000 naar 330.000 euro vanaf 1 januari van dit jaar. Dit om ook grotere bedrijven tegemoet te komen. De werknemersgrens van 250 werknemers wordt dan ook losgelaten.
Ook voor kleine ondernemers zijn er tegemoetkomingen. Voor hen wordt de ondergrens van de vaste lasten verlaagd van 3.000 naar 2.000 euro. De minimale subsidie wordt van 750 naar 1.500 euro opgetrokken.
Ook retailers die met onverkochte winkelvoorraden blijven zitten worden tegemoet gekomen. De voorraadsubsidie gaat naar maximaal 200.000 euro voor het eerste kwartaal van dit jaar. Voor bedrijven in de evenementensector wordt een bedrag van minimaal 300 miljoen euro gereserveerd - een garantieregeling. Dit geldt voor evenementen die na 1 juli plaatsvinden.
Er komen ook tegemoetkomingen voor de starters die tussen 1 januari en 30 juni 2020 een onderneming gestart hebben. Voor hen komt een aparte regeling die nog niet opgetuigd is doordat de uitvoerders het te druk hebben. Van 't Wout vraagt daarvoor om begrip en geduld.