Tweede Kamer debatteert over coronamaatregelen
De Tweede Kamer wil de avondklok zeer waarschijnlijk verlengen en wil meer weten over het Russische Spoetnik-vaccin. Op dit moment wordt er gedebatteerd over het coronabeleid. 'Het CDA en de VVD willen een avondklok', zegt politiek verslaggever Thomas van Groningen in Den Haag.
Somber beeld
RIVM-directeur Van Dissel schetste tijdens de technische briefing voor de Kamer vanochtend een zeer somber beeld, en dat kleurt het debat. De modellen wijzen erop dat we in maart een ic-piek zien die groter is dan die we nu hebben. CDA-Kamerlid Piet Heerma zegt dat zijn fractie voor een avondklok is. 'Formeel moet er gewacht worden op het advies van het OMT', zegt Van Groningen, 'Maar om met Wopke Hoekstra te spreken: 'Het moet raar lopen wil hij niet verlengd worden.'
Spoetnik wordt serieuze optie
Intussen worden de geesten langzaam maar zeker rijp voor het Russische vaccin. Vooraanstaande wetenschappelijke tijdschriften zijn er positief over en melden een effectiviteit van maar liefst 91 procent. VVD-Kamerlid Klaas Dijkhoff zei daarover het volgende: 'Liever een Russische spuit dan op de ic aan een beademingsbuis'. De PVV vroeg al Rutte om zijn collega Poetin te bellen, maar de premier zegt dat zulke zaken via de EMA moeten lopen.
Scholen
Ook wordt er gedebatteerd over de angst die leeft in het onderwijs. Het OMT heeft weliswaar de heropening van de basisscholen geadviseerd, maar dat lijkt meer te zijn ingegeven door alle maatschappelijke druk dan vanuit een medisch standpunt. En ook het trage vaccinatietempo kwam weer ter sprake. Volgens Van Groningen was het 'alle ballen op Rutte' in plaats van op het gebruikelijke doelwit Hugo de Jonge.