Onenigheid tussen schuldeisers Grieken
Het IMF is ontevreden over het laatste Griekse voorstel. Dat schrijft het Financieele Dagblad. Als schuldeisers moeten het IMF, de Europese Commissie en de ECB voor vanavond een akkoord geven. Dan komen de ministers van Financiën uit de Eurozone weer bij elkaar.
Een sceptische premier Rutte zei gisteravond tijdens een debat in de Tweede Kamer: “Er is ook zoiets als vertrouwen bouwen. De Grieken hebben natuurlijk al het vertrouwen verspeeld van echt iedereen."
Te slap en te weinig
“Kort gezegd vinden ze wat er nu op tafel ligt te slap en te weinig”, zegt FD-journalist Rik Winkel over wat het IMF dwarszit. “Griekenland heeft aangeboden om de komende anderhalf jaar 8 miljard om te buigen. Maar ze doen dat vooral door de lasten voor de burgers en bedrijven te verhogen en te weinig door echt te bezuinigen, vindt het IMF. Dat is niet goed voor de groei van Griekenland."
Vreemde ogen dwingen
Het is wel een beetje pijnlijk dat de schuldeisers onderling wat onenigheid hebben, vindt hij. “Het heeft lang geduurd. De Grieken hebben geschreeuwd en getierd en het heeft heel lang geduurd voordat ze ze eindelijk zover kregen dat ze hierin wilden meegaan. Maar de spanning met het IMF is op zichzelf niet helemaal nieuw. Toen de hele geschiedenis met Griekenland begon in 2010 is het IMF erbij gehaald, vooral omdat Duitsland en Nederland er een soort strenge leermeester bij wilden hebben. Want vreemde ogen dwingen en ze hadden niet veel vertrouwen in de Europese Commissie om de voorwaarden bij die lening af te dwingen.”