Infrastructuur23 sep '22 06:30

Energiesector: Rijk moet ons voorschieten

Auteur: ANP

Energiebedrijven willen vooraf compensatie voor geld dat zij mislopen door de invoering van het prijsplafond op energie. 'Het prijsplafond is alleen uitvoerbaar als het Rijk gederfde inkomsten voorschiet', zegt Cora van Nieuwenhuizen, voorzitter van de brancheclub Energie-Nederland, die lobbyt namens het gros van de leveranciers. Dat schrijft Trouw.

Lees ook | 'Met prijsplafond voor elektriciteit schiet men niks op'

Ook moet het kabinet snel knopen doorhakken over details, zodat de uitvoering niet vastloopt, aldus Van Nieuwenhuizen: 'Liever vandaag dan morgen. Alles doorvoeren is a hell of a job.'

Kritiek op plafond

De leveranciers moeten het prijsplafond invoeren in hun ICT-systemen. Ze willen exact weten met welke maximale tarieven voor elektriciteit en gas het kabinet zal rekenen. Nu is dat 70 cent per kilowattuur (Kwh) en 1,5 euro per kuub gas, maar bijstelling lijkt niet uitgesloten.

Vooral op het beoogde plafondtarief voor stroom klinkt kritiek, omdat dit tarief huishoudens met een duurzame warmtepomp opzadelt met een hoge rekening.

Algemene Beschouwingen | Steun voor prijsplafond energie, Rutte geeft wat extra

 Cora van Nieuwenhuizen, voorzitter van de brancheclub Energie-Nederland
Cora van Nieuwenhuizen, voorzitter van de brancheclub Energie-Nederland (ANP / ANP)

Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen