'Zieken en gewonden beschoten in Aleppo'
Er wordt geschoten op de auto's met zieken en gewonden die vanuit oostelijk Aleppo op weg zijn naar het westen van de Syrische stad. Dat melden journalisten die ter plekke zijn op Twitter. De evacuatie zou daardoor gestopt zijn.
Vannacht werd juist een nieuw wapenbestand bereikt, waardoor de evacuatie vanochtend op gang kwam. Gisteren mislukte dat helemaal, omdat het staakt-het-vuren al snel geschonden werd. De situatie in Aleppo blijft onoverzichtelijk en alarmerend. Toch wilde het Rode Kruis later vandaag met honderd hulpverleners Oost-Aleppo in om de zwaarst getroffen gewonden te evacueren, zei woordvoerder Merlijn Stoffels vanochtend tegen BNR.
Het Rode Kruis heeft de toezegging gekregen dat het 250 gewonden mag evacueren uit Oost-Aleppo, zegt Stoffels. De nood is hoog, benadrukt hij. 'Het is belangrijk dat die burgers een veilige aftocht krijgen; de afgelopen weken hebben we gezien dat die mensen letterlijk met de kogels om de oren de stad moeten verlaten. Wij gaan later vandaag met zo'n honderd hulpverleners en tien ambulances Oost-Aleppo in en de aller zwaarst getroffenen daar als eerste helpen. Dus dat is eindelijk een klein lichtpuntje voor de mensen die al zo lang tussen die bombardementen leven.'
Onoverzichtelijk
Ondertussen blijft de situatie in Aleppo onoverzichtelijk. Gisteravond werd gemeld dat er een nieuw staakt-het-vuren was afgesproken en dat de grote evacuatie van tienduizenden burgers vannacht kon beginnen. Dat is vooralsnog niet het geval, al werd er vanochtend vroeg nog wel onderhandeld. 'De strijders zullen een vrijbrief krijgen om naar Idlib te vertrekken - gebied in handen van de oppositie. De vraag is of burgers die kant op gaan of dat zij naar West-Aleppo zullen gaan.'