Lees ook | Topadviseur Boris Johnson verder onder vuur
Kritiek
Ondanks een spervuur van keiharde kritiek stapt Dominic Cummings dan toch niet op als adviseur van de Britse premier Boris Johnson. Cummings wordt gezien als het brein achter de Brexit en Johnsons verkiezingsoverwinning. Hij is zwaar onder vuur komen te liggen omdat hij coronaregels heeft overtreden, door niet in zelfisolatie te gaan, terwijl dat wel had gemoeten. Cummings gaf zojuist een persconferentie. 'Ik heb nu meer vragen dan ik had voor de persconferentie', zegt Lia van Bekhoven, correspondent in het Verenigd Koninkrijk.
Persconferentie
Cummings verdedigde zichzelf in een persconferentie. Hij zei dat zowel hij als zijn vrouw symptomen vertoonden van het coronavirus. Hij besloot om naar Durham te rijden waar zijn ouders een boerderij hebben met nog twee huizen op het erf, omdat hij bang was dat er niemand meer voor zijn zoon kon zorgen. Cummings zei dat hij met zijn vrouw en zoon in een huis verbleef en dat hij geen direct contact heeft gehad met zijn familieleden die ook op het terrein aanwezig waren. Cummings bood geen excuses aan voor het hele incident.
Strateeg
De Britse premier Boris Johnson kan Dominic Cummings moeilijk ontslaan 'omdat dat zijn eigen gezag zou ondermijnen', zegt Lia van Bekhoven. Dominic Cummings wordt beschouwd als een fantastisch strateeg en de rechterhand van Johnson. De vraag is dan ook 'wist Boris Johnson dat Cummings 400 kilometer naar het noorden heeft gereden?'
Lees ook | Liveblog Coronacrisis
