'Mercosur zal een zware dobber worden in veel EU-landen', zei minister Kaag vrijdag na de ministerraad. Er zijn zorgen over onder meer de gevolgen van het verdrag voor het milieu en de boeren.
Lees ook | Kleine meerderheid steunt handelsverdrag EU en Canada
De Kamer nam dinsdag een motie van de Partij voor de Dieren aan waarin het kabinet wordt gevraagd Brussel te laten weten dat het zijn steun voor het verdrag intrekt. Die motie kan het kabinet volgens Kaag niet uitvoeren omdat het verdrag nog niet klaar is en nog niet door het kabinet is ontvangen.
'Het kabinet zal geen standpunt innemen voordat de daartoe benodigde stukken beschikbaar zijn', schrijft Kaag aan de Kamer. Maar het politieke signaal dat de Kamer met de motie afgeeft is duidelijk, zei de minister. Pas eind dit jaar komen de stukken. Dan zal een volgend kabinet erover beslissen.