Poetin: Relatie met VS onder Biden op dieptepunt
De betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland hebben een dieptepunt bereikt onder president Joe Biden, zegt de Russische president Vladimir Poetin. Dat zei Poetin in een anderhalf uur durend interview met NBC News dat maandag wordt uitgezonden.
Komende week ontmoeten de twee presidenten elkaar in Genève in Zwitserland. 'Onze bilaterale betrekkingen zijn verslechterd tot een dieptepunt over de afgelopen jaren', volgens Poetin, die het met Bidens voorganger Donald Trump beter kon vonden. Toch hoopt de Rus dat Biden impulsief zal zijn dan Trump, bekend hij in het interview. Ook omschreef Poetin de ex-president als 'kleurrijk'.
Luister ook | Een nieuw Atlantisch handvest
Cyberaanvallen
Volgens het Witte Huis zal Biden tijdens de ontmoeting onder meer punten aanstippen over cyberaanvallen die Rusland heeft uitgevoerd op Amerikaanse overheidsinstellingen, volgens de Verenigde Staten. Poetin ontkent in het interview dat Rusland ook maar iets te maken heeft met die aanvallen. Ook zal de positie van dissidenten zoals Aleksej Nalvalny punt van orde zijn.
Luister ook | Biden zoekt internationale samenwerking
'Machogedrag'
Biden maakte Poetin eerder uit voor 'moordenaar', waarmee de Amerikaanse president verwees naar de moordaanslagen op tal van tegenstanders van Poetin sinds de oud-KGB-agent vanuit het Kremlin de scepter zwaait. Poetin zei in het NBC-interview dat hij tientallen van dergelijke beschuldigingen heeft gehoord en dat hij zich daar geen zorgen over maakt. Poetin deed de moordaantijging van Biden af als 'machogedrag' uit Hollywoodfilms en zei dat de retoriek van Biden 'onderdeel is van de Amerikaanse politieke cultuur, waar dat als normaal wordt beschouwd'.
Luister ook | Biden begint reis door Europa in VK