
'Ik kan heel duidelijk zeggen dat ik de houding van het Westen, het is niet nodig om namen te noemen, niet correct vind, omdat het een beleid is dat gebaseerd is op provocaties', zei Erdogan tijdens een bezoek aan Belgrado. 'Zolang je probeert om zo'n provocatie-oorlog te voeren, zul je niet in staat zijn het gewenste resultaat te krijgen.'
Lees ook | Poetin haalt uit: 'onmogelijk om Rusland te isoleren'
Erdogan begrijpt dan ook dat zijn Russische ambtsgenoot Vladimir Poetin de gasleveranties aan het Westen vermindert. 'Terwijl iedereen het land aanvalt, zal Rusland de middelen en wapens gebruiken die het heeft.'
Goede betrekkingen
Turkije heeft al jaren goede betrekkingen met Rusland. Vanuit die positie probeert Erdogan directe gesprekken tussen Poetin en de Oekraïense president Volodimir Zelenski in Turkije te entameren, tot dusver zonder succes. 'Als Turkije hebben we altijd een evenwichtig beleid gevoerd tussen Oekraïne en Rusland. Dat evenwichtige beleid blijven we voeren', zei hij.
Volg ons liveblog voor het laatste nieuws over de oorlog en alle gevolgen ervan
Turkije heeft zich niet aangesloten bij het westerse sanctieregime tegen Rusland en ondertekende eerder deze maand een nieuwe economische samenwerkingsovereenkomst met Moskou tijdens een topontmoeting tussen Poetin en Erdogan in de Zuid-Russische badplaats Sotsji. Naar verwachting ontmoet Erdogan Poetin volgende week opnieuw, ditmaal op een regionale top in Oezbekistan.