
In Roemenië zijn inmiddels de buitenlandministers van de NAVO-landen bij elkaar. 'Ze zijn bijeen om de strategie bij te stellen', zegt Hammelburg. De buitenlandcommentator denkt dat een van de punten die ter tafel komen het plan van Boeing zal zijn. Dat heeft een plan gemaakt om goedkope raketten, waar het er blijkbaar veel van heeft, te voorzien van een eenvoudig ontstekingsmechanisme en zo 'honderden of duizenden extra raketten te kunnen leveren'.
Lees ook | Russen putten Oekraïense luchtverdediging uit
Langeafstandsraketten
Het pikante aan dit verhaal is dat het bereik van die raketten heel groot is, ze kunnen tot in Rusland doelen raken. Voorheen wilden de Amerikanen hier niet aan om te voorkomen dat Rusland zelf met NAVO-wapens zou worden aangevallen, volgens Hammelburg zou een dergelijke beslissing een enorme omwenteling zijn.
Lees ook | Dit staat bovenaan het Oekraïense wensenlijstje bij de NAVO-top
Intussen werkt Oekraïne hard verder aan het herstellen van de stroomvoorziening. Volgens Europa-verslaggever Gert Jan Hahn worden nu tests uitgevoerd met importstroom vanuit Europa. Vlak na de invasie in februari werd Oekraïne aangesloten op het Europees stroomnetwerk en verkocht het goedkope stroom aan het Westen. Die situatie is nu omgedraaid, Oekraïne importeert nu stroom.