De staking van 48 uur werd georganiseerd door de vakbond RMT. Er doen ongeveer 40.000 RMT-leden mee aan de actie. Donderdag wordt ook gestaakt door de machinistenvakbond Aslef. De spoorbonden zijn al langer bezig met acties om een forse loonsverhoging en betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen. Voor de kerst werd het werk ook al meermaals neergelegd.
Tekst gaat verder onder de tweet
Lees ook | Staking Britse verpleegkundigen verhardt zich
De Britse regering roept de vakbonden op om terug te keren aan de onderhandelingstafel. Volgens de regering brengen de acties schade toe aan het spoor en zorgen ze voor hinder voor forenzen.
Teleurgestelde Sunak
Ook in andere sectoren van het Verenigd Koninkrijk zijn er acties, onder meer bij rijexaminatoren en de wegenpolitie. Premier Rishi Sunak heeft gezegd teleurgesteld te zijn over de stakingen.
Lees ook | Stakingen rond feestdagen op Britse luchthavens: 'chaos en lange rijen'
