Internationale politiek29 okt '16 13:03

België zet handtekening onder CETA

Auteur: Noémi Prent

Er is geen weg meer terug: België heeft het vrijhandelsverdrag CETA defintief ondertekend. Minister van Buitenlandse Zaken Didier Reynders was vandaag in Brussel om zijn handtekening onder het akkoord tussen de EU en Canada te zetten.

Foto: ANP
Foto: ANP

Afgelopen donderdag gingen de Belgen pas akkoord met het verdrag, terwijl het toen officieel al ondertekend zou moeten worden. Wallonië was het aanvankelijk niet eens met het akkoord. Maar door een aanvullende verklaring bij het handelsverdrag te voegen konden ook de Waalse premier Paul Magnette en andere regionale leiders na dagen van verzet instemmen met CETA.

Nu de Canadezen nog

Zondagochtend wordt CETA ondertekend door de Canadese premier Justin Trudeau en de raadspresident Donald Task tijdens een top van de Europese Unie.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen