Juridisch5 feb '21 11:19Aangepast op 5 feb '21 13:16

IJmuidenaren slepen Tata Steel voor de rechter

Auteur: BNR Webredactie

Tientallen omwonenden klagen staalfabrikant Tata Steel in IJmuiden aan voor het 'moedwillig schaden van de gezondheid van mens en dier'. Ook een aantal stichtingen, waaronder 'Duinbehoud', heeft zich aangesloten.

Luister terug | Tata Steel investeert 300 miljoen in beperking overlast IJmuiden

Advocate Bénédicte Ficq spant namens de klagers een strafzaak aan bij het Openbaar Ministerie. Eerdere pogingen om de enorme verontreiniging die Tata veroorzaakt aan te pakken, hadden nauwelijks effect, vertelt ze. Afgelopen week werd bekend dat het Zweedse SSAB afziet van overname van Tata, omdat het bedrijf niet duurzaam genoeg is. 'Een goed moment om te laten zien dat de strafrechter in beeld moet komen.'

Voorschriften overtreden

Ficq noemt de staalproductie een 'woest, ontembaar proces', waarbij vervuiling praktisch onvermijdelijk is. Maar, ondanks de vergunningen die het staalbedrijf heeft, zijn er veel incidenten waaruit blijkt dat het zich niet houdt aan de voorschriften. Ficq heeft het over een 'vergrijp ten opzichte van de omwonenden', waardoor Tata niet weg kan komen met wat milieuboetetjes.

Luister ook | Zweedse SSAB ziet af van overnameplannen Tata Steel

Image
(ANP SEM VAN DER WAL)

Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen