Historisch moment: meerdere deelnemers kraken AIVD-kerstpuzzel
Hij staat bekend als de ultieme hersenkraker: de AIVD-kerstpuzzel. Nog nooit lukte het iemand om alle vragen goed te beantwoorden. Tot nu.
De kerstpuzzel van 2016 werd maar liefst 100.000 keer gedownload, vertelt AIVD-woordvoerder Martinette Bemelmans. 1250 Mensen zonden hun oplossing in. Meerdere deelnemers hadden alle opgaven goed. Het is nog nooit eerder gebeurd dat iemand alle vragen juist beantwoordde. 'Echt een historisch moment', zegt Bemelmans.
Is het niveau van de puzzel misschien achteruitgegaan? 'Ik heb een bericht langs zien komen: 'de AIVD beledigt Nederlanders met een simpele kerstpuzzel'. Nou, ik denk niet dat-ie simpel is. Misschien dat er iets minder extra moeilijke opgaven in zaten dit jaar.'
AIVD-medewerkers bedenken de opgaven voor de jaarlijkse puzzel in hun vrije tijd. Het doel van de puzzel, zegt Bemelmans, is mensen plezier te verschaffen, maar ook om ze kennis te laten maken met 'de complexiteit van ons werk'. De dienst werft overigens niet onder deelnemers die de puzzel goed maken, zegt ze desgevraagd.
De absolute winnaar is ene Carlo. Vorig jaar won hij ook al. Hier vind je de uitwerking van de kerstpuzzel 2016.