Utrecht krijgt het grootste veganrestaurant van Europa
In Utrecht moet het grootste veganrestaurant van Europa herrijzen. Restaurantketen SNCKBR opent de eerste franchisevestiging aan het Vredenburg en moet het veganistisch eten een impuls geven.
Dat terwijl de groep veganisten in Nederland niet heel groot is. 'Het zijn er niet enorm veel, tussen de 120.000 en 150.000', vertelt ondernemer Floris Beukers, zelf ook veganist. 'Maar dat wordt niet onze voornaamste doelgroep. We mikken op de flexitariërs, mensen die wel eens een dagje minder vlees eten en benieuwd zijn naar de plantaardige keuken. Dat is ongeveer dertig procent van de Nederlanders', vervolgt Beukers.
Wereld te winnen
Omdat Beukers zelf veganist is, kent hij de staat van de huidige veganrestaurants in Nederland. 'Dat was de reden dat wij dit beginnen, er valt nog wel wat winst te behalen.' Hij en zijn vriendin zijn naar Utrecht getrokken omdat het gat in de markt daar het grootste is. 'En Amsterdam heeft er de laatste tijd veel restaurants bijgekregen.'
Hoewel de vestiging in Utrecht de grootste van Europa wordt, was dat vooraf niet het doel. 'Het was moeilijk om een locatie te vinden, maar toen we die eenmaal hadden gevonden was die gewoon heel groot. Toen kwamen we er eigenlijk per ongeluk achter dat het dan ook de grootste van Europa zou worden. Dus dan moet je dat wel zeggen.'