AFM bestrijdt fraude op Facebook
De Autoriteit Financiele Markten gaat actief optreden tegen advertenties voor bitcoins en leningen op Facebook waarbij mensen geld afgetroggeld wordt. Na een stortvloed aan klachten neemt de AFM het heft in eigen handen en spoort de advertenties op die Facebook moet verwijderen. De financiële waakhond vindt dat het tijd wordt dat Facebook zelf de verantwoordelijkheid neemt.
LUISTER OOK
ACM: verschil tussen online reclame en misleiding opnieuw definiëren
LUISTER OOK
Fatsoen op facebook? Breek me de bek niet open
'Facebook is geen financiele instelling en staat niet onder toezicht' zegt woordvoerder Nicole Reijnen van de AFM. Wél stuurt de AFM waarschuwingen uit en gaat ook graag naar de bron, in dit geval Facebook, omdat AFM vindt dat de consument recht heeft op bescherming.
'De AFM is niet de aangewezen persoon om dit te doen', zegt Tweede Kamerlid voor D66 Kees Verhoeven die het desondanks verstandig vindt dat de AFM Facebook aanspreekt op zijn verantwoordelijkheden. Het is volgens Verhoeven geen zaak van de politiek, want het verwijt van censuur ligt op de loer. Ook D66 vindt dat Facebook zijn verantwoordelijkheid moet nemen en er een nieuwsredactie op moet nahouden.