Directeur Tom Corduwener zegt op BNR dat het aanbod schaars is, maar de vraag naar occasions juist toeneemt. 'Er is sprake van een enorme disbalans tussen vraag en aanbod. Dat resulteert in forse prijsstijgingen van gebruikte auto's.'
Coronacrisis
De disbalans wordt veroorzaakt door de coronacrisis. 'De verkoop van nieuwe auto's loopt sinds vorig jaar achter, omdat autofabrieken dicht gingen. Dit jaar lopen levertijden op door een tekort aan chips. Op het moment dat er minder nieuwe auto's gekocht worden, worden er ook minder ingeruild. Terwijl de vraag wel enorm is', zegt Corduwener in De Nationale Autoshow.
Kleinere auto's
Vooral de prijzen van kleinere auto's zijn omhoog gegaan. Een deel van de autokopers compenseert die prijsstijging met een hogere inruilwaarde. Corduwener verwacht dat de prijsstijging van tweedehands auto's aanhoudt tot volgend jaar.